Witaj na stronie MMOcentrum.com - Baza wiedzy na temat gier MMO: mmorpg, shooterów, mmorts oraz gry na przegladarkę!
MMORPG Po polsku Przeglądarkowe Strzelanki Sport Strategie
10.02.2017 - 12:43
InnoGames ze 130 milionami Euro przychodu w 2016 roku

InnoGames, jeden z wiodących wydawców gier mobilnych i przeglądarkowych, udostępnił swój raport finansowy za 2016 rok. Firma może poszczycić się przychodem na poziomie 130 milionów Euro, co stanowi 25% wzrost w stosunku do roku ubiegłego.   Na platformach mobilnych InnoGames poprawiło zeszłoroczne wyniki o 68%. Ponad połowa nowych kont użytkowników w grach InnoGames założona została w 2016 roku właśnie na telefonach I tabletach. Niemiecki wydawca opublikował też  nowy materiał wideo podsumowujący najnowsze osiągnięcia z trwającego od dawna pasma sukcesów.

Hendrik Klindworth, CEO InnoGames, powiedział: „Od swojego debiutu w 2007 roku, InnoGames zamykało  każdy kolejny rok z coraz większym dochodem. 2016 rok był najlepszym w historii firmy, a rezultaty, które udało się nam osiągnąć, przerosły nasze śmiałe oczekiwania i ambicje. W tym roku obchodzimy 10 urodziny firmy, koncentrując się na nadchodzących tytułach mobilnych i utrzymaniu stabilnego poziomu wzrostu. Stworzymy w tym celu 50 nowych miejsc pracy w naszych międzynarodowych zespołach, których siedziby mieszczą się w Hamburgu i Düsseldorfie”.

Firma odnotowała wzrost zaangażowania, łącznego czasu gry, dochodów i liczby aktywnych graczy w tytułach takich, jak choćby Forge of Empires, do których zachęcają stale graczy specjalne wydarzenia i publikowane często aktualizacje treści. W sześć gier, które w swoim portfolio posiada InnoGames, użytkownicy grali w zeszłym roku łącznie przez 600 milionów godzin. Od premiery Plemion, pierwszej gry ze stajni niemieckiego wydawcy, minęło już 14 lat, podczas których gra stała się silną i rozpoznawalną na świecie marką. Od czasu swojego debiutu i sformatowania modelu biznesowego w 2007 roku, InnoGames sześciokrotnie pomnożyło poziom swoich rocznych dochodów. W rankingu krajów, gdzie tytuły firmy zarabiają najlepiej, prym wiodą Stany Zjednoczone, a tuż za nimi plasują się Niemcy oraz Francja.

W ubiegłym październiku wiodąca spółka sektora rozrywki elektronicznej - Modern Times Group – zawarła porozumienie z byłym inwestorem InnoGames – Eight Roads Ventures – i założycielami InnoGames dotyczące nabycia pakietu 35% aktywów firmy. Cena rynkowa InnoGames na potrzeby transakcji ustalona została na poziomie 260 milionów Euro za 100% akcji. MTG zarezerwowało opcje zakupu dodatkowych 16% akcji do pełnego pakietu kontrolnego InnoGames, w tej samej cenie do września 2017.

Dodał: mmogamer

« Poprzedni Następny »

Post comment

Treść:
Potwierdź: (Przepisz tekst z obrazka)

Komentarze

Nobody has added commentary. You can be the first!

Artykuły

Zarabianie w internetowych kasynach Poradnik: jak szybko napsuć sobie trochę krwi Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea RIFT PLANES OF TELARA Aion Gracz – żołnierz idealny MMO: płacić czy nie płacić? Koniec płatnych gier MMO? Gry sieciowe trafiają do graczy z całego świata
© 2011 by MMOCentrum - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kopiowanie treści zabronione bez zgody właściciela
Projekt graficzny: AltWeb • Wykonanie CMS i szablonu: ladovnik