Witaj na stronie MMOcentrum.com - Baza wiedzy na temat gier MMO: mmorpg, shooterów, mmorts oraz gry na przegladarkę!
MMORPG Po polsku Przeglądarkowe Strzelanki Sport Strategie
29.09.2016 - 12:41
Jagex, twórca popularnego RuneScape, przechodzi w chińskie ręce.

company-logo_jagexJagex, właściciel globalnie rozpoznawalnej linii gier online RuneScape, poinformował dziś, że obejmie centralną rolę w utworzeniu nowej, chińskiej spółki giełdowej Zhongji Holding

Ogłoszenie Jagex nastąpiło po udanym debiucie Zhongji Holding na chińskiej giełdzie i wykupieniu przezeń pakietu 51% udziałów w spółce Hongtou, do której należy Jagex, jako pierwszego działania giełdowego nowego podmiotu. Zhongji Holding zapowiada nabycie pozostałych 49% udziałów w Hongtou w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Początkowe wyniki operacyjne i handlowe zostaną oparte na ugruntowanej już pozycji Jagex i jego serii gier RuneScape. W 2015 Jagex odnotował obroty na rekordowym poziomie 88.4 miliona dolarów, z zyskiem po opodatkowaniu wynoszącym 36.1 miliona dolarów, a w roku 2016 przewiduje się utrzymanie tej tendencji zwyżkowej. Planowanym elementem dalszej ekspansji Jagex jest także otwarcie nowego oddziału w Londynie, jako uzupełnienia dla głównej siedziby firmy znajdującej się w Cambridge.

Zhongji Holding poświęci znaczące środki na inwestycje w globalny przemysł gier wideo. Można spodziewać się dalszych zakupów spółki dążącej do zwiększenia swojej roli w tym sektorze.

„Proces przygotowania Jagex do wstępnego zakupu, a następnie dalej, w kierunku przyjęcia przezeń centralnego miejsca w chińskiej spółce giełdowej skupionej na przemyśle gier wideo, trudno nazwać inaczej niż wyjątkowym. Dopiero teraz plany nabrały kształty na tyle wyraźne, że mogą stać się jasne także dla osób postronnych.” - powiedział Rod Cousens, CEO i przewodniczący rady nadzorczej Jagex.

RuneScape, najpopularniejsza na świecie darmowa gra MMORPG, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i tempem rozwoju, a Jagex aktywnie poszerza serię o nowe tytuły działające w różnych modelach biznesowych i regionach.

Historia świętującego w tym roku 15 rocznicę premiery, RuneScape’a jest historią jednego z największych sukcesów branży gier. W RuneScape zagrało już ponad 250 milionów graczy, a liczba aktywnych grających co miesiąc sięga wielu milionów. W tym roku RuneScape przedstawił także klienta NXT, który wprowadził do gry całkiem nową oprawę graficzną, a przedstawiony świat gry poszerzył o Ziemie Wschodnie. Rozgrywkę w RuneScape oglądają miliony widzów w kanałach społecznościowych, a gra jest jedną z najpopularniejszych w ofercie serwisu streamingowego Twitch.
Wcielenie retro RuneScape - Old School RuneScape również doświadcza obecnie coraz większego zainteresowania graczy za sprawą swojego wpływu na sektor e-sportu. Obecna w grze seria Deadman Tournament przyciąga coraz większą widownie e-sportową.
Kolejne kroki rozbudowy serii wiążą się z dobrze przyjętym Chronicle: RuneScape Legends i skierowanym również na urządzenia mobilne RuneScape: Idle Adventures. Tytuł ten znajduje się obecnie w fazie wczesnego dostępu na Steam i powstaje we współpracy z twórcami globalnego hitu Adventure Capitalist. W swojej siedzibie w Cambridge w Wielkiej Brytanii Jagex zatrudnia ponad 320 osób

Dodał: mmogamer

« Poprzedni Następny »

Post comment

Treść:
Potwierdź: (Przepisz tekst z obrazka)

Komentarze

Nobody has added commentary. You can be the first!

Artykuły

Zarabianie w internetowych kasynach Poradnik: jak szybko napsuć sobie trochę krwi Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea RIFT PLANES OF TELARA Aion Gracz – żołnierz idealny MMO: płacić czy nie płacić? Koniec płatnych gier MMO? Gry sieciowe trafiają do graczy z całego świata
© 2011 by MMOCentrum - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kopiowanie treści zabronione bez zgody właściciela
Projekt graficzny: AltWeb • Wykonanie CMS i szablonu: ladovnik